CSA ACVILA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


CLUBUL SPORTIV DE AIRSOFT ACVILA
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Calendar Training 2013

In jos 
+4
Tag
tarmoz
rafi86
mihai.grosan
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
2DOR
COLONEL
COLONEL
2DOR


Numarul mesajelor : 327
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Calendar Training 2013 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Training 2013   Calendar Training 2013 - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 25, 2013 2:03 pm

Share info: antranamentul e 50 ron ambele zile.
Incepe dimineata si dureaza cam pana pe la 3, in functie de cum deprindem programa Smile se poate scurta timpul.
A doua zi..duminica..la sfarsit se gandea la un traseu de parcurs pentru fundamentarea notiunilor.
mai multe info o sa posteze razvan in cel mai scurt timp. au inceput sa se pregateasca sistematic pentru curs.
Nu am adus nimic nou..mai mult am incurcat Smile)))
ne vedem atunci...eu caut solutii sa vin.
Sus In jos
tarmoz




Numarul mesajelor : 215
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2011

Calendar Training 2013 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Training 2013   Calendar Training 2013 - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 25, 2013 3:27 pm

poate cineva sa imi impumute un chistol pt antrenament? promit ca incep sa imi caut si eu sa imi achizitionez in viitorul apropiat.
Sus In jos
NoPain

NoPain


Numarul mesajelor : 191
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/04/2010

Calendar Training 2013 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Training 2013   Calendar Training 2013 - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 26, 2013 9:47 am

Iti dau eu Tarmoz. Chestia e ca daca trebuie doua incarcatoare ... e naspa... nu am decat unul la el.
2DOR...multam de info. Treaba e ca din descriere e vb. de modul advanced. E posibil in cazul asta sa nu fiu primit...
Sus In jos
http://www.casa-lucan.ro
2DOR
COLONEL
COLONEL
2DOR


Numarul mesajelor : 327
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Calendar Training 2013 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Training 2013   Calendar Training 2013 - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 26, 2013 10:16 am

@nopain: ce ai fumat?
advanced- avansati

tu esti incepator? cand te-ai apucat de airsoft si cate jocuri si competitii ai la activ? cate medalii?
Sus In jos
NoPain

NoPain


Numarul mesajelor : 191
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/04/2010

Calendar Training 2013 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Training 2013   Calendar Training 2013 - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 26, 2013 3:33 pm

Tudorica tata... stiu si eu... sunt un pic cam rusty... Din cate stiu eu la orice curs, instruire sau "perfectionare" intai faci modulul de incepatori si apoi treci la avansati. Mi-e sa nu fie aceeasi chestie. Nu vreau sa incurc restul operatorilor si nici nu vreau sa ma fac de ras... "capisci" Laughing

Oricum, pana atunci tre' sa-mi regandesc gear-ul...sa adun bani pentru scoala... cat de fumat... numa kent... gigi kent... lol!
Sus In jos
http://www.casa-lucan.ro
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Calendar Training 2013 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Training 2013   Calendar Training 2013 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 12, 2013 4:49 pm

Salutare. Mai avem putine zile pana la training. Dorim sa va aducem la cunostiinta datele exacte vis a vis de training, pentru a evita eventualele neclaritati.



ZIUA I



08:15 - prezentare SICOMED; parcarea din spatele cladirilor, pe drumul din apropierea stalpilor de inalta tensiune.
08:30 - prezentarea la cladirile unde se va desfasura trainingul ( Wolfy o sa va conduca pana in zona delimitata )
08:45 - echipare gear si sisteme de angajare ( magurile, gazul, sistemele de angajar, sa fie dea pregatite, doar sa fie ajustate pe voi )
09:00 - briefing training
09:15 - start training
12:00 - 12:30 - pauza de masa
12:45 - start training
15:00 - finalizare ziua I training + debriefing



ZIUA II



- 08:15 - prezentarea in zona parcarii
- 08:30 - prezentare la zona de training
- 08:45 - ajustare echipament
- 09:00 - briefing training
- 09:15 - start training
- 12:00 - 12:30 - pauza masa
- 12:45 - start training
- 15:00 - final training + debriefing


As fi dorit sa va dau amanunte vis a vis de training, dar cred ca cel mai bine este la fata locului sa discutam aceste aspecte. Totusi, doresc sa va spun faptul ca vom avea si elemente de basic manipulation pe langa cele de advance manipulation, aceasta reprezentand warm up-ul pentru ce urmeaza.

Desi acest training va avea elemente de echipa binom si individual, acesta se va baza pe manipularea rapida si precisa ale ambelor sisteme de angajare, reactia rapida pe moment a fiecarui operator in ceea ce inseamna schimbari tactice si rapide de incarcator, tranzitie de la un sistem la altul, luari de pozitii tactice si reactive, avantajoase in anumite momente pentru a rezolva tema data, comunicare in echipa, angajari instinctive, etc.

Sa nu uitati sa va luati ( operatorii care detin ) statiile de emisie receptie, deoarece in modulele INDIVIDUAL, operatorul de pe teren va fi sprijinit de catre un coleg, coleg aflat in indepartarea zonei de actiune si care va reprezenta suportul de coordonare si identificare ale tintelor ostile ( puteti accesa si binoclu pentru identificari ). Sprijinul de coordonare in teren ( operatorul observator nu are voie sa se apropie la 30 m de locatie, iar deplasarea sa este obligatorie a se face CONCEALMENT, in paralelul zonei de actiune. ( detaliile se vor da la fata locului )

Inainte de fiecare speta individuala si in echipa, eu si Wolfy vom avea rolul de a va aduce la cunostiinta " intel " vis a vis de tinte ostile si COLET-ul pe care trebuie sa-l extrageti pana in SAFE ZONE.

Sunt sigur ca o sa va placa aceste incursiuni in ceea ce inseamna lucrul in echipa si individual, cu rezolvari de situatii solicitante si va garantez ca o sa plecati cu un OPEN MIND mult mai accentuat vis a vis de training-urile noastre.

Nu uitati sa va inscrieti pe formularele noastre, asa ne ajutati si pe noi foarte mult in ceea ce inseamna pregatirea training-ului.


Until next time, keep training !!!

Razvan - SRA
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Calendar Training 2013 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Training 2013   Calendar Training 2013 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 19, 2013 10:31 am

Pana la urma cine merge la antrenament???
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
tarmoz




Numarul mesajelor : 215
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2011

Calendar Training 2013 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Training 2013   Calendar Training 2013 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 19, 2013 11:42 am

Eu, daca gasesc pistol de inchiriat...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Calendar Training 2013 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Training 2013   Calendar Training 2013 - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Calendar Training 2013
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Calendar Eventuri-Competitii 2011
» Calendar Competitii-Eventuri 2012
» Overload 2013 - Operation Stormfront 20-22.09.2013
» Joc 21.07.2013
» Duminica. 28.07.2013

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CSA ACVILA :: SCOALA ROMANEASCA DE AIRSOFT-
Mergi direct la: