CSA ACVILA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


CLUBUL SPORTIV DE AIRSOFT ACVILA
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Vesta coyote

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Octavian

Octavian


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/07/2012

Vesta coyote Empty
MesajSubiect: Vesta coyote   Vesta coyote Icon_minitimeDum Feb 17, 2013 8:46 pm

Salut Bebelusii!
Am gasit modelul asta de vesta:
http://www.taiwangun.com/tactical-equipment/tactical-vests/commando-recon-chest-harness-type-vest-coyote-acm.html
Pare destul de usoara si upgradabila. Astept parerea Departamentului de Intendenta...
Octavian
Sus In jos
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Vesta coyote Empty
MesajSubiect: Re: Vesta coyote   Vesta coyote Icon_minitimeLun Feb 18, 2013 1:18 pm

Pentru inceput nu pot sa spun ca nu e ok... insa daca vrei sa-ti pui si o centura tactica nu stiu daca se poate ridica...
Insa are avantajul ca in locul pouch-ului de statie iti poti pune un holster pt pistol.
Pentru mine, aceasta veste este pt entry level si consider ca dpdv al costului/calitate este f buna.

Tot in acest context va recomand acest chestrig pt detinatorii de Ak-uri - http://www.taiwangun.com/tactical-equipment/tactical-vests/chest-rigg-coyote-a-c-m_5.html
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
tarmoz




Numarul mesajelor : 215
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2011

Vesta coyote Empty
MesajSubiect: Re: Vesta coyote   Vesta coyote Icon_minitimeMar Feb 19, 2013 9:08 am

Octavian, asta este centura despre care iti vorbeam la sedinta: http://www.scopeandlaser.com/index.php?p=6&id=5498&lang=en&msg=Session%20Expiried!&s=

Mie imi place pentru ca este confortabila, sta ok chiar si fara bretele si nu concentreaza toate buzunarele in fata. Are Mihai asa ceva si cand am probat-o m-am hotarat sa imi iau si eu una pentru o incarcatura usorara la joc. Intr-adevar iese considerabil mai scump decat vesta Taiwangun sa mai pui si buzunarele MOLLE de care ai nevoie.
Sus In jos
2DOR
COLONEL
COLONEL
2DOR


Numarul mesajelor : 327
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Vesta coyote Empty
MesajSubiect: Re: Vesta coyote   Vesta coyote Icon_minitimeMar Feb 19, 2013 11:29 am

Ok Tavi,
fiecare isi da cu parerea si tu alegi ce si cum. Subscriu la sugestia lui Stefan + 10 Smile
Eu mi-am luat prima data in club o centura de tipul asta :
http://www.taiwangun.com/tactical-equipment/belts/padded-patrol-belt-with-suspenders-coyote-acm.html
numai ca este pe OD. Este geniala pentru un joc usor de duminica, pentru antrenament/concurs si chiar si pentru un event ( eu am purtat-o cu succesuri maxime la Gathering 2) si am renuntat la festa Cummer bund care ma incingea la spate. Orice kg in plus carat pe teren te incetineste si te limiteaza in miscari, oricata conditie fizica ai avea.
Nu iti permite sa pui pe ea nspe pouch-uri, dar cu un setup bine gandit iti ofera o mobilitate extraordinara, nu te incinge nici vara si nici iarna, poti sa o pui peste orice fel de uniforma/haine de contractor/geaca/ "trening"Smile
Nu vine cu pouch-uri, pe acestea tb sa le iei in functie de nevoile tale si de stilul de joc. Bretelele se pot da jos. Se regleaza pt orice burta/inaltime. Si e ieftina pt un incepator, calitatea fiind ok.
Se poate "completa " asa cum fac eu si mihai cu un pouch de picior in care intra o gramada de maruntisuri si se poate folosi si ca dump pouch.
In spate poti pune un rucsac pentru un event gen.


Geniala de-a dreptul mi s-a parut si vesta lui Nopain: O recomand cu caldura Smile
http://www.taiwangun.com/tactical-equipment/tactical-vests/tactical-harness-coyote-a-c-m.html
Ppermite mult mai multe incarcatoare, poti sa ii faci un setup custom fara sa renunti la buzunarele principale de incarcatoare...e gandita ca si aranjare pe layere configurabile, vine default cu o gramada de pouch-uri si deci investitie mai mica. Are dublu pouch pt pistol care se poate pune in alta parte decat pe umar si cu investitie minima completezi si nevoia de alte pouch-uri.
pe spate poti sa ii pui o basica pentru apa, pe umar buzunarul de statie ( nu vine cu el dar este ieftin) si la spate ii poti monta un butpack pentru carat diverse intr-un event de anvergura ( 2-3 zile)

deh, variante sunt multe, eu nu am apucat sa te cunosc sau sa jucam impreuna ca sa imi dau seama de stilul tau de joc si de preferrintele tale. E doar experinta personala care vorbete Smile
Sus In jos
Octavian

Octavian


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/07/2012

Vesta coyote Empty
MesajSubiect: topic vesta   Vesta coyote Icon_minitimeMar Feb 19, 2013 11:36 am

'Neata,
Multumesc mult pentru feedback-urile primite...
Am fost dimineata la viper shop si mi-am cumparat bocancii Viper 2 Desert. Super incaltari la 175 Lei (lichidare de stoc). Problema este ca am luat ultima pereche de 45 si nu mai aveau decat 46 si 47...
Culmea este ca am vazut la ei expusa o vesta identica cu cea indicata pe taiwangun, cu un singur pouch de statie la 208 Lei. foarte usoara, upgradabila insa cam lunga... Mihai are dreptate, la tipul asta nu mai merge sa pui incarcatura pe centura, eventual un holster de pistol drop-leg si atat.
Oricum, am inteles urmatoarele:
- viper shop (http://www.vipershop.ro/ ) sunt tari pe incaltaminte, au fabrica in Bacau si livreaza catre trupe speciale romanesti si armate din blocul NATO. Au o multime de testimoniale de la militari US, UK, South Africa si New Zeeland cu cat de multumiti sunt de bocanci... Au participat in toamna la un targ in Nevada si au incheiat contracte pentru incaltaminte cu multe departamente din US. Produc si imbracaminte (in spatele magazinului, la Postavaria Romana), destul de scumpa din ce am vazut, insa de foarte buna calitate. Nu lucreaza dupa fotografii daca articolul nu cade in tiparele lor... le aduci articolul, il desfac si fac cate bucati vrei... Aduc Hellicon Tex si au devenit unici importatori in Romania de Five Eleven;
- viper concept / ballistic (http://www.viperconcept.ro/index.php ) sunt mai buni pe articole de imbracaminte, au de asemenea propria fabrica si sunt mai flexibili.... le arati ce vrei, iti iau masuri si astepti cateva saptamani. Am vazut insa la cativa operatori de airsoft (Seth, Chaun etc) articolele tactice de la ei si calitatea mi s-a parut foarte buna.
Cele doua entitati s-au separat acum putina vreme...
toate cele bune,
Octavian
Sus In jos
2DOR
COLONEL
COLONEL
2DOR


Numarul mesajelor : 327
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Vesta coyote Empty
MesajSubiect: Re: Vesta coyote   Vesta coyote Icon_minitimeMar Feb 19, 2013 11:46 am

Da, noi cunoastem Smile viper...urile Smile

Nu iti stiu posibilitatile financiare, dar nu te arunca la vesta de 208 lei.
Discutand o sa vezi ca iti aranjezi setupul ( coyote brown obligatoriu Smile ) cum o sa fie mai bine.
Eu zic sa dai o fuga sa vezi vesta lui Nopain si apoi ma injuri daca nu iti place.
datorita pouch-urilor integrate de maguri, care nu sunt putine, poti da jos pouch-urile aditionale si pune altceva in loc, gen holster, pouch pt telefon, medic pouch...etc.
Poti lua si beltul ala ..iese undeva la 60 lei cu comanda la ciubicu ..vezi asr dar o sa te coste pouc-urile.
Eu aveam vesta tactica + alte pouch-uri separate si imi faceam setup-ul in functie de jocurile respective.
Sa ii stapanesti sanatos si fara incidente majore Smile)
Sus In jos
Octavian

Octavian


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/07/2012

Vesta coyote Empty
MesajSubiect: Re: Vesta coyote   Vesta coyote Icon_minitimeMar Feb 19, 2013 12:01 pm

Multam de sfaturi!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Vesta coyote Empty
MesajSubiect: Re: Vesta coyote   Vesta coyote Icon_minitime

Sus In jos
 
Vesta coyote
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Vesta LBT 6094B - Coyote Brown - Vandut
» Vand FLC (Fighting Load Carrier) Coyote Brown
» Ce model de vesta e?
» Vanzare vesta
» [Coyote Brown] L size NCPC type vest (Navy Command Plate Carrier)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CSA ACVILA :: Airsoft :: Airsoft in general, News, ...-
Mergi direct la: